Minimum requirements: at least 6 characters long, letter, digit.

Not yet validInvalidToo shortToo commonWeakOkGoodExcellent

ConfirmMatchesDoes not match

Vähemalt 6 tähemärki, neist 1 täht ja 1 number, tühik pole lubatud.

Korduma kippuvad küsimused reisikindlustuse kohta
IIZI Kindlustusmaakler AS

Millal tuleks teha reisikindlustus?

Reisikindlustus tuleks teha võimalikult varakult enne reisile sõitmist, näiteks kohe peale piletite ostmist või majutuse broneerimist, nii on reisitõrke kaitse kõige laiem. Oluline on, et reisitõrke juhtum ei oleks juba toimunud või juhtumi toimumine ei oleks 100% kindel ning ette teada. Kindlustusseltsid pakuvad kaitset vaid ootamatute ja ettenägematute juhtumite korral.

Mida katab reisitõrkekindlustus?

Reisitõrke kindlustusjuhtumiteks on reisi ärajäämine, hilinemine või katkemine vastavalt tingimustele. Nagu ikka kindlustuse puhul peab olema tegu ootamatu ja ettenägematu sündmusega. Kindlasti ei tohi kindlustuspoliisi sõlmimisel olla juhtum juba toimunud (haigestunud) või selle toimumine olla vältimatu. Sellisel juhul selts kaitset ei paku. Samuti ei paku selts katet oma hooletuse puhul (äratuskell ei helisenud).

Reisitõrke kaitse kogusumma võiks olla sama suur kui reisile tehtud kulutused. Kokku tuleb arvutada piletid, majutus ja muud kulutused (nt autorent, kontserdipiletid).

Millal võiksin endale teha aastase reisikindlustuse?

Kui on plaanis teha rohkem kui üks välisriigi külastus aastas oleks mõtekas kaaluda aastast korduvreisikindlustust. Siiski, tuleb meeles pidada, et nii korduvreisikindlustuse kui ka pangakaardiga tagatud reisikindlustuse puhul, tuleks enne reisile minekut kontrollida selle tingimusi ja vastavust reisiplaanidele. Näiteks kui reis toob kaasa lumelaua või mäesuusatamist, liikumist eksootilisematesse piirkondadesse jne. Sel juhul on vajalik juurde valida lisakaitse, et muretu reis võiks alata.

Kui unustasin enne reisi kindlustuse teha, siis mis võimalused on mul reisil olles reisikindlustuse tegemiseks?

Kindlustusseltsid üldjuhul ei soovi pakkuda kaitset kui reis on juba alanud ja inimene riigist lahkunud. Kui siiski on kindlustamine jäänud viimasele minutile, saab valida kindlustusseltsi pakkumise kasuks, millel on kõige lühem aeg poliisi kehtima hakkamiseks. Arvestama peab aga ajalise viitega poliisi kehtima hakkamiseks ja seega reisi alguses esinevad mured võivad olla kindlustuskaitseta. Olukorra parimaks ja kiiremaks lahendamiseks soovitame meiega ühendust võtta reis@iizi.ee.

Miks peaksin reisikindlustuse IIZI vahendusel?

IIZI Kindlustusmaakleri puhul on tegemist kindlustusmaakleri teenusega ja see tähendab, et aitame võrrelda erinevate kindlustusseltside pakkumisi, nii hinnapakkumisi kui ka tingimusi, sobivaima lahenduse leidmiseks. Nii hoiad kokku väärtuslikku aega, sest ülevaate pakkumistest saad ühest kohast ja kiiresti. Lisaks on meile oluline, et tehtud reisikindlustus vastaks kindlustushuvile, reisi plaanidele ja eesmärkidele ning vajadusel saaksid valitud lisakaitsed.

Reisikindlustuse puhul näiteks vahendame lisaks Eesti seltsidele maailma suurima tervise- ja reisikindlustuse Bupa Global ning AIG kindlustusseltsi reisikindlustust, millel on üks oma ala laiemaid toote- ja teenuse valikuid.

Mis on kõige hilisem aeg reisikindlustuse tegemiseks?

Kõige hilisem aeg reisikindlustuse vormistamiseks on 4 päeva enne reisi algust. See on piisav aeg, mille jooksul jõuab reisitõrge hakata kehtima reisi alguseks. Enamik kindlustusseltse rakendab reisitõrkekindlustuse kehtima hakkamisel ooteaega 3-4 päeva.

Milline on kõige odavam reisikindlustus?

Reisikindlustust tegema hakates on kõige olulisem meeles pidada, et kindlustust teed siiski enda heaolu meeles pidades. Seepärast ole enda vastu aus ja vaata hinnapakkumisest kaugemale. Pööra tähelepanu sellele, millised tingimused on tegelikult erinevate pakkumiste taga. Kindlustusseltside pakkumised, nii hinnad kui ka tingimused, võivad olla väga erinevad. Mure korral peab kindlustusest ka abi olema.

Millal peaksin tegema pagasikindlustuse?

Pagasikindlustus pakub kaitset pagasi hilinemise, kadumise, röövimise, varastamise, rikkumise ja kahjustumise korral. Kindlustuskaitse kehtib kogu reisi vältel, ka sihtkohas viibides. Pagasi kindlustamisele tasub mõelda kui oled minemas kas lennu-, laeva, bussi- või ka oma autoga reisile.

Millises olukorras on abiks ravikindlustuskaart ja millal reisikindlustus?

Euroopa Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidu territooriumil ja Euroopa Majanduspiirkonnas viibimise ajal ning kehtib ainult Haigekassas kindlustatud inimestel, kes viibivad teises Euroopa Liidu liikmesriigis ajutiselt.

Euroopa Ravikindlustuskaart ei kata siiski kõiki reisil tekkida võivaid kulutusi. Paljudes Euroopa riikides on valdavalt erameditsiin, kus Euroopa Ravikindlustuskaart kahjuks ei kehti. Kaardiga ei ole kaetud järgmised kulutused: arsti visiiditasu erakliinikus, haigla voodipäevaraha, vajaminevate ravimite maksumus ja haige erakorraline transport Eestisse.

Reisikindlustuse hindu ja tingimusi võrdle IIZI Kindlustusmaakleri kodulehel:
www.iizi.ee

Our client service is more than happy to answer Your questions!

To contact us choose one of the icons from above or leave us a quick Facebook message using the button below.

Our client service is more than happy to answer Your questions!

To contact us choose one of the icons from above or leave us a quick Facebook message using the button below.

Our client service is more than happy to answer Your questions!

To contact us choose one of the icons from above or leave us a quick Facebook message using the button below.